Image Alt
Neapolis 510°C Moretti Forni

Piec formuła N1

Od zawsze, choć dobrze że, nie na zawsze, panowała zasada wypiekania pizzy w piecach opalanych drewnem. Mówiono o wyjątkowym aromacie, który rzekomo, wpływał na jakość i smak pizzy, a idea wprowadzenia pieca elektrycznego była pomysłem wielce kontrowersyjnym i wydawała się nie do zaakceptowania.  Ostatecznie jednak, wraz z upływem czasu, postępem technologicznym i rosnącą popularnością trendów eco, podejście do elektrycznych pieców uległo zmianie, a obecnie coraz więcej pizzaioli nie wyobraża sobie powrotu do „dymiącej tradycji”. W wielkiej burzy dyskusji historii z nowoczesnością, wygrało stwierdzenie, że na jakość i smak pizzy wpływ ma znacznie więcej czynników, niż tylko sposób jej wypiekania. Nasza pizza to rzemiosło, praca rąk, synergia umiejętności pizzaiolo, rodzaj użytej mąki, technika wyrobu ciasta oraz ostatecznie składniki, pieczołowicie dobrane do każdej propozycji z menu. Wychodząc naprzeciw trendowi pro eco (brak sadzy, brak zapasów drewna, brak instalacji kominowej), wybraliśmy piec, o jak najmniejszej emisji zanieczyszczenia, osiągający zawrotne temperatury (czas wypiekania pizzy w czasie krótszym niż 1 minuta ), niczym nie ustępujący odpowiednikom opalanym drewnem.

Numero Uno zainstalowaliśmy formułę N1 marki Moretti Forni, zaprojektowaną specjalnie do wyrobu pizzy neapoletana, wyposażoną w ten sam rodzaj płyty z glinianym podłożem (Biscotto di Sorrento) stosowanej w „dymiących odpowiednikach” opalanych drewnem. Moretti Forni osiąga temperaturę do 510°C, w niezwykle krótkim czasie (1 h 45 min.), stale utrzymując ciepło na niezmienionym poziomie, co pozwala na szybkie i sprawne wypiekanie pizzy, przy wiernym odtworzeniu autentycznego aromatu i tekstury ciasta opalanego drewnem. Będąc pro eco, zużywamy niewiele energii, minimalizujemy  negatywny wpływ na środowisko, a dodatkowo olśniewamy wyglądem i designem wprost ze studia Italian AP Architetti, doskonale wpasowując piec we wnętrza naszej restauracji.

u

find

don peppe’s
location near

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mauris tincidunt, nisl et aliquet molestie, mi orci tincidunt velit.

    Or call us and order in:

    +381 065 666 6666